Linolyum Kaplama

Linolyum modelleri öncelikle doğal malzemelerden üretilmektedir. Özellikle bakteri barındırmayan bir yapısı olması nedeni ile kullanışlıdır. Kaplama malzemesinin içinde bulunan ağaç reçinesi, ketentohumu yağı, hintkeneviri gibi maddeler malzemenin hijyenik ve doğal yapısını korumasını sağlamaktadır.

Doğal bir malzeme olmasının yanı sıra çevreyi korumak için de son derece iyi bir malzeme olan linolyum, sağlık kurumlarında, eğitim kurumlarında ya da çocuklar için hazırlanan oyun odaları gibi faaliyet alanlarında tercih edilebilmektedir. Hem insan sağlığına değere veren dekoratif olarak da son derece şık bir malzemedir. Renklendirmek için yine doğal renklendiriciler kullanılmaktadır.

100 % Doğal, Anti-bakteriyel Zemin Kaplama Malzemesi insan sağlığına zararı veya yan etkisi olan hiçbir katkı malzemesi içermeyen Linolyum, hijyenik ve antibakteriyel mekanlar sağlar ve diğer zemin kaplamalarına göre sigara yanıklarına karşı oldukça dayanıklıdır. Linolyum ekolojik olarak özel bir zemin kaplama malzemesidir. 

Çevre dostu, uzun ömürlü, kolay ve uygun maliyetli bakım, kayma-önleyici, antistatik, asbestsiz, yüksek kullanım dayanıklılığı, antibakteriyel, yanmaz, ısı yalıtımlı, sağlığa uygun, solvent içermeyen, sesi absorbe edici, cila gerektirmeyen özellikleri Linolyum kaplamasının avantajlarıdır.